دادگاه انقلاب زمان رسیدگی به پرونده سه مسیحی را تعیین کرد

دادگاه انقلاب زمان رسیدگی به پرونده سه مسیحی را تعیین کرد

دادگاه انقلاب

دادگاه انقلاب

دادگاه انقلاب زمان رسیدگی به پرونده سه مسیحی را تعیین کرد

به گزارش رسانه ها ، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ژوزف شهبازیان، سمیه (سونیا) صادق و مینا خواجوی قمی شهروندان مسیحی ساکن رشت، در تاریخ هشتم خردادماه ۱۴۰۱، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد.

دادگاه انقلاب

دادگاه انقلاب

بر اساس اعلام وکیل مدافع این شهروندان ، زمان جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ژوزف شهبازیان، سمیه همچنین بر اساس ابلاغیه‌ای که به تازگی صادر و به ایمان سلیمانی وکیل مدافع این افراد ابلاغ شده است، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان مسیحی، در تاریخ ۸ خردادماه ۱۴۰۱، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد.

چندی پیش  کیفرخواست این شهروندان صادر و پرونده آنها به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران ارجاع شده بود.

از جمله اتهام های مطرح شده  علیه این افراد “تشکیل دسته و گروه با هدف برهم زدن امنیت کشور، اقدام علیه امنیت ملی از طریق تبلیغ مسیحیت تبشیری و تشکیل کلیسای خانگی” عنوان شده است.

دادگاه انقلاب

دادگاه انقلاب

ژوزف شهبازیان شهروند ۵۷ ساله ارمنی تبار تیرماه سال ۹۹ به همراه شماری از نوکیشان مسیحی در یک مراسم دینی در منطقه یافت آباد تهران بازداشت شد.

در مرداد ۱۳۹۹ او با قرار وثیقه‌ دو میلیارد تومانی به طور موقت آزاد شد. سمیه صادق و مینا خواجوی قمی نیز در بین بازداشتی‌ها بودند که با قید وثیقه‌ به طور موقت آزاد شدند.

پیشتر ایمان سلیمانی وکیل مدافع این سه شهروند مسیحی گفته بود که ”با وجود مراجعات مکرر و دستورات بازپرس شعبه سه دادسرای امنیت اوین،

ضابطین پرونده با خودداری از اجرای دستور پازپرس پرونده از تحویل وسایل شخصی و حتی وسایل خانواده موکلان وی مثل گوشی تلفن، لپ‌تاپ و سایر اقلام امتناع می‌کنند.

بنا به گزارش ها همچنین پاسپورت ژوزف شهبازیان توسط ضابطین اجرایی نیز توقیف شده است”.

فشار بر نوکیشان مسیحی طی سال گذشته و پس از به قدرت رسیدن ابراهیم رییسی بیشتر شده و کلیساهای خانگی تحت فشار بیشتری قرار گرفته اند

توییتر ما

منبع هرانا